Hayırlı Evlat İsteme Duası

Birçok çift evlendikten sonra çocuk yapmak ve nesillerini devam etmek için çeşitli yöntemlere başvurur. Öncelikle yapılması gereken evlat yapma kararı aldıktan sonra doğacak çocuğun hayırlı bir evlat olması yönünde yapılacak dualardır. Peygamber efendimizin de rivayet ettiği gibi dua müminin silahıdır. Bu alanda yapılan rivayetlere göre duanın kadere etkisi bile olabilir.

Dua Ederken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Birçok insan dua ederken neyi söyleyeceğini bile bilmez. Öncelikle duanın edilmesi için herhangi bir kıstasın bulunmadığı bilinmelidir.

Dua insan ile Allah arasında en sağlam bağ olarak ortaya çıkar. Bu yüzden duanın herhangi bir şekli yoktur. Fakat dua ederken abdestli olmak, namazların ardından etmek ve özel dini günlerde dua etmeyi tercih etmek Allah katında duanın kabul edilmesi için önemlidir.

Çocuk Sahibi Olmayı İsteyenlerin Yapacağı Dua

Öncelikle anne ve baba adayı evlatlarının vatana, millete ve kendilerine hayırlı olması için dua etmesi büyük önem taşır.

Bundan dolayı insanlar nesillerinin hayırlı olmasını için gönülden gelen ses ile yaratıcıya dua etmesi önemlidir. Burada samimi bir dua kesinlikle Allah katında kabul edilir. Yapılacak bazı tekrarlamalar ile birlikte hayırlı dua edilebilir.

Kuran-ı Kerim’de bulunan Ali İmran Suresinin 18.ayeti, Furkan Suresinin 74. ayeti ve Ahkaf Suresinin 15.ayeti her namaz sonrasında ve sabah namazlarının ardından bol bol tekrarlanması önerilir.

Bu duaların edilmesi ile birlikte namaz kılınması da duaların kabul edilmesi için önemli bir işlevdir. İnsanlar Allah ile sağlam bir bağ kurmasının ardından birçok duası yaratıcı tarafından hemen karşılanır. Çünkü yaratıcı kendisine inanan ve emirlerine uyan kulunun dualarını geri çevirmez.

Hayırlı Evlat İsteme Duası

Rabbi heb lî mil-ledunke zurriyyeten tayyibeten inneke semîudduâ’.

Anlamı: Allah’ım Bana temiz bir çocuk bahşet.. Şüphesiz sen duaları işitensin

 

Yorum Yap!