Hayattan Ümidini Kesenler İçin Dua

Hepimiz zor zamanlar geçiririz. Öyle anlar gelir ki çıkar yol yoktur. Sanki tüm dünya üstümüze geliyor gibi oluruz. Bir tek bizim başımızdadır sanki tüm kötülükler. İçimize kapanırız, mutsuzlaşırız daha da kötüleşir her şey kötü düşündükçe.

Artık yaşamak bile anlamsız gelir biran önce ölüp kurtulmayı hayal ederiz. Oysaki dünyadaki en büyük günahlardan biridir kendi canımıza kıymak.

Allah’ın verdiği canı sadece zamanı gelince Allah alır bu asla unutulmamalıdır. Yaşanılan her kötü durum bir sınavdır, sınanmadır. Bunu düşünerek yaşamalıyız. Yine de arka arkaya gelen belalar bunu bize unutturmakta her şeyi göz alarak ölmeyi düşünebiliyoruz.

Artık Yaşamak Ağır Gelirse Ne Yapılmalı

Her gün şükretmeliyiz Allah’a, bize verdiği can içinde elimizdekiler içinde. İbadet etmek rahatlatır insanı kendini öldürmekten korkar insan.

Bu yaşanılanların bir sınav olduğu unutulmamalı. Tüm kalbimizle Allah’a yakarmak ona inancımızı güçlendirmek ve bu durumlar için olan duaları tüm kalbimizi açarak sürekli okumak bizi bu yaşama olan isteksizliğinden kurtaracak ferahlatacaktır.

Niyetimiz katiyen kötü olmamalıdır bu duaları okurken amacımız Allah’a ibadet olmalı ben onu istiyorum bunu da istiyorum demekten çok güç, kuvvet istenmelidir.

Hakkı geçen insanlardan helallik alınmalıdır. İslam dini sıkışan kullara her kolaylığı inançları ile yenme şansını vermiştir.

Ölmek bunu düşünmek çok günahtır bu aklımıza geldiği anda en büyük günahlardan olduğu düşünülmeli ve hayatta kalmak istemeyenler için olan dua okunmalı.

Okuduğumuz dualar bizi bu duygulardan ve olumsuzluktan kurtaracaktır. Bunlar gerçekten inanarak uygulanırsa görülecektir ki bir süre sonra her şey yoluna girmiş. Bununla ilgili yaşanılan birçok hikaye vardır.

Hayattan Ümidini Kesenler İçin Dua

“La ilahe illalahü inne lil mevti le sekerati.”

Yorum Yap!