Hastalıkta Okunacak Dua

Hastalık insanoğlunun bir kaderidir elbette. Kimi zaman bir kazadan dolayı hasta olabilirken kimi zaman hastalığınız bir anda ortaya çıkabilir.

Elbette her durumda öncelikle bu hastalığın Allah-ü Teâlâ’dan geldiği fakat hastalığın şifasının da yine Allah-ü Teâlâ’da olduğu unutulmamalıdır.

Hastalıkların şifasını bulmak için sabır etmek ve Allah’a sığınmak gerekmektedir. Kişinin hastalığı sırasında tövbe etmesi de sünnet kabul edildiğinden dolayı isyan etmeden bu hastalığı sabır ile atlatmaya özen gösterilmelidir.

Hz Eyüb’ün sabrı hürmetine hastalığınız için şifa dilemeli, Hz Muhammed (s.a.v)’in hastalar için verdiği nasihatleri ve okunması gereken duaları dikkatle okumaya özen göstermelisiniz.

Hastalıklar İçin Şifa Duaları Nasıl Okunmalıdır?

Hastalık anında kişi bedenen bir işkence çekmektedir. Bu durumun kolay atlatılması mümkün olduğu gibi hastalığın ömür boyu sürmesi de mümkündür.

Hastalık anında kişilerin her ne kadar acı çekse de tövbe etmeye özen göstermesi ve hastalığını sabır ile karşılaması gerekmektedir.

Elbette kişiler hastalığın vermiş olduğu psikolojik rahatsızlık ile beraber bedensel olarak da ağrı yaşadıklarından dolayı çoğu zaman ağrılarının dinmesinden başka bir şey düşünemez hale gelebilmektedir.

Bu gibi durumlarda her ne kadar zor da olsa Allah’tan şifa dilemeye özen göstermeniz ve şifa verici duaların gücüne sığınmanız önemlidir.

Hastalık anında şifa bulmak adına okunacak bir takım özel dualar bulunmaktadır. Şifa bulma duaları her gün okunmalıdır. Temiz bir kalp ile Allah’tan merhamet dilemek ve şifa istemek önemlidir.

Hastalıkta Okunacak Dua

Çok etkili bir duadır…

“Bismillâhillezî lâ yedurru me’asmihî şey’ün fil-ardı ve lâ fissemâi ve hüves-semî’ul alîm, yâ hayyü yâ kayyûm”

 

Yorum Yap!