Hastalara Okunacak Dua

İnsanlar yaşamları boyunca çeşitli rahatsızlıklar ile karşı karşıya gelebilir. Bu gibi durumlarda öncelikle tıbbı yardım alınması önerilir. Bunun yanında inancımız gereği hasta olan kişilere karşı dualar okuyarak tez zamanda bu hastalıktan kurtulması için dua edilmesi gerekir.

Dua Nedir?

İnsanlar inançları gereği bazı durumlarda yaratıcıdan yardım isteyebilir. Bu istekle yaratıcı ile konuşarak ondan yardım veya çeşitli taleplerde bulunmaya dua denilir.

Hastalar İçin Dua

Genellikle tıbbi yardımın yanında inanç esaslı olmak üzere insanlar yaratıcıdan yardım istemelidir. Bu isteme sırasında özellikle Peygamber Efendimizin ettiği Muavvizeteyn dualarından faydalanılması önerilir.

Dualar Neden Okunması Gerekir?

Birçok alanda dua edilmesi ile yaratıcıdan yardım istenilmesi gerekir. Tüm inanan insanlar birçok durumda yaratıcı ile konuşarak ondan yardım talep eder.

Çünkü günümüzde birçok noktada yaratıcıya sığınmak ve ondan yardım dilemek gerekir. Özellikle her durumda insanlar sorunlarını ve rahatsızlıklarının iyileşmesi için dua ederek yardım talebinde bulunmalıdır.

Ne Zaman Dua Okunmalı?

Günümüze birçok insan başına bir sorun ve sıkıntı gelmeden pek de yaratıcı ile konuşarak dua etmez. Fakat bu çok yanlış bir düşüncedir.

Özellikle sağlıklı ve sorunsuz bir yaşam sürülmesi durumunda da yaratıcı ile iletişime geçilerek yardım için dua edilmesi önerilir.

Duaların Önemi Nedir?

Özellikle birçok insan çaresiz kaldığı zaman yaratıcısına sığınır. Bu sığınma durumunda çeşitli şekillerde ve taleplerle dua etmeye devam eder. İşte böyle bir durumda bilinmelidir ki her zaman yaratıcı ile bağların koparılmaması gerekir.

Hastalar için Okunacak Dua

Hastanın şifa bulması için bu duayı okuyun: Bismillahi turbetu ardina ve riikatu ba’dina yeşfi sakimuna bi-izni rabbina.  “

Yorum Yap!