Hafızayı Kuvvetlendirmek İçin Okunacak Dua

Günümüzde birçok insan sınavlarda başarılı olmak veya çalıştığı iş icabı hafızasında bilgileri tutması noktasında sorun yaşayabilir. Bu sorunun ortaya çıkılmasından sonra insanlar çeşitli dualar ederek bu sorunun üstesinden gelebilir.

Sorunların tespit edilmesinin ardından özellikle hafızayı geliştirmek ve daha iyi bir noktaya getirmek için çeşitli dualar edilebilir.

Hafızayı Geliştirmek İçin Dualar

İnsanlar veya inananlar hayatlarında başarılı olmak ve güzel bir noktaya gelmek için hafızasına ihtiyaç duyar. Hafızası zayıf olan kişilerin öncelikle yaratıcıdan yardım istemesi gerekir.

Çünkü insanoğlunun gücü bir noktadan sonra ileriye gitmez. Bundan dolayı sonsuz güç sahibi olan yaratıcıdan bu konu hakkında dua edilerek yardım istenebilir.

Bu konuda hem Peygamber efendimiz hem de çeşitli alimlerin ettiği dualar bulunur. Bunların başında gelen dua ise kalem suresinin 1 ile 5. ayeti arasında yer alan ayetleri, Bakara suresinin ilk beş suresini, İbrahim Suresinin ilk dört suresini ve Ankebut suresini okuması gerekir.

Bu sureleri okuyan kişi okuduğu bilgileri hafızasında gayet güzel bir şekilde tutabilir.

Alimlerin Yaptığı Dualar 

Genellikle bu konuda dua eden alim İmam-ı Gazali olmuştur. Bu alim yaptığı dualar ile hafıza sorunu yaşayan insanlara yardımcı olduğu bilinir.

Bu yapılan dualardan tekrar edilmesi durumunda hem eğitim sırasında hem de iş hayatında çok başarılı olunur ve bir daha hafıza problemi geçirmez. Bunun yanında kalpten edilecek dualarda yaratıcı katında kabul ve makbul olunur.

Hafızayı Kuvvetlendirmek güçlendirmek İçin Okunacak Dua ( 19 kere okunmalı)

“Bismillahirrahmanirrahim, Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün  İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în.İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ.”

Yorum Yap!