Günahlardan Korunmak İçin Dua

İnsanlar hayatları boyunca inançları gereği yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor. elbette İslam inancına göre insan hayatı boyunca günahlardan sakınmalı ve sevaplara yoğunlaşmalıdır.

Bu nedenden dolayı insanlar sevap veren işlerle uğraşmalıdır. Özellikle bu konuda insanların günahlardan korunmak için her zaman dua etmesi gerekir.

Çünkü şeytan inanan insanların inancını zedelemek ve günaha sokmak için sürekli olarak çabalarına devam ediyor. Bu sebepten dolayı duayı aralıksız bir şekilde devam etmek gerekir. Bunun yanında asla dua kapısını kapatmamamız gerekiyor.

Duanın Faydaları ve Yapılacak Zamanları

Dünya üzerinde yaşayan her insanın gücü ve kudreti çok sınırlıdır. Bundan dolayı birçok olaydan dolayı etkilenebilir ve yanlış bir şekilde yönlendirmeler meydana gelebilir.

Özellikle şeytan insanoğlu ile her daim uğraşmakta ve inancından dolayı çeşitli şekillerde günaha sevk eder. Bu sebepten dolayı sürekli olarak insanlar dua etmelidir.

Allah’a yapılan dualarda bütün bu âlemlerin sahibi olan Cenabı Hak’tan yardım istemeli ve şeytana karşı yardım dilemelidir.

Bu yardımların ardından insanlar günahlardan korunabilir. İnsanoğlu her daim dua etmeyi sürdürmeli ve kesinlikle duasız bir gün dahi geçirmemesi gerekir.

Günahlardan Korunmak İçin Yapılması Gereken Dua Nedir?

Özellikle bu konuda insanlar şifa kaynağı olan Kuran-ı Kerim’den destek alması önerilir. Kuran-ı Kerim içeriği sebebiyle her zaman insanların başvurması gereken bir kaynaktır.

Günahlardan kurtulmak ve günaha bulaşmamak için Ankebut Suresinin 45. ayetinde yer alan ayeti okumalı ve bunun ardından her namazın ardından dua etmesi önerilir.

Günahlardan Korunmak İçin Dua

Allahümme inniy E’uzü bike min en üşrike bike şey’en ve ene a’lemü vestagfirüke lima la a’lemü inneke ente allam’ül Guyub,

Anlamı: Yüce rabbim şirkten ve bilip, bilmediğimiz bütün günahlardan dolayı sana sığınır, senden af dileriz.

Yorum Yap!