GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Bilgisayar ve konsol oyuncularının yakından takip ettiği oyunlardan birisi şüphesiz GTA serisidir. 1997 yılında serüvenine Grand Theft Auto ismindeki oyunu ile başlayan bilgisayar oyunu yıllar içerisinde geliştirilerek inanılmaz yenilikler ve özelliklerle oyun severler ile buluşmaya devam ediyor.

Rockstar Games tarafından hazırlanan oyunun son serisi ise GTA V ismini taşıyor. 2013 yılında piyasaya çıkarılan serinin son oyunu halen oyun severler tarafından büyük bir ilgi ile oynanmaya devam ediyor.

Ancak oyunla ilgili yaşanan gelişmeler ve yenilikler oyun severlerin GTA 6’nın ne zaman çıkacağı ile ilgili merak duymasını da sağlıyor.

GTA Severlerin Oyunun Çıkış Tarihi İle Tahmini

Bugüne kadarki GTA oyunlarının çıkış tarihlerine bakıldığında oyunun kısa sürelerle çıktığını söylemek mümkün değildir.

Öyle ki her oyunda çok daha fazla değişiklik ve yeniliklerle karşımıza çıkan GTA oyunlarının yapım süresinin uzun olması da oyun severler tarafından doğal karşılanıyor.

Ancak oyunun son serisi olan GTA V ile yeni çıkacak olan GTA 6 arasındaki süre oyun severler tarafından biraz daha fazla görülüyor.

2013 yılında oyun piyasasına giren GTA V den sonra GTA 6’nın çıkış tarihinin en erken 2018 yılının ortalarına doğru olması bekleniyor.

Elbette oyunun yapımcısının diğer oyunlara gösterdiği ilgiye göre bu sürenin biraz daha uzaması yapılan tahminler arasındadır. Yani GTA 6 için en erken tarih 2018 yılı olsa da GTA meraklılarının 2019 yılını beklemeleri de gerekebilir.

GTA 6’ya Red Dead Redemption 2 Engeli

GTA 6’nın çıkış tarihinin gecikmesindeki en önemli etkenlerden birisi de şüphesiz yapımcının yeni oyunlarından birisi olan Red Dead Redemption 2 oyunudur.

Yayıncının tüm birimleriyle yeni oyuna odaklanması ve oyunla ilgili olarak çalışmalar sürdürmesi GTA 6’nın çıkış tarihinin gecikmesine neden oluyor.

Fakat milyonlarca takipçisi olan GTA serisinin de daha fazla gecikmeden oyun raflarındaki yerini alacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yap!