Google Play’e Erişim Sorunu Nasıl Çözülür?

Oyun ve uygulama indirme amacıyla Android telefonlarda bulunan Google Play Store’da bazı zamanlarda girilememe sorunu yaşanabiliyor. Play Store’un çalışmadığına veya bağlantı kurulamadığına dair sorunlar yaşanıyor.

Pek çok uygulamayı indirmenin çabuk ve basit yolu olan programda karşı karşıya kalınan problemler telefonlarda karşılaşılan sorunların başında gelmeye başlamış durumda.

Karşılaştığınız sorunları aşağıdaki işlemlerden birini uygulayarak çözebilirsiniz.

Ön Belleği Boşaltıp Verileri Silme Yöntemi

Öncelikle mobil cihazınızdan Ayarlar> Uygulamalar>İndirilenler veya Yüklenenler bölümünden Google Play Store uygulamasını bulup üzerine dokunduktan sonra karşınıza çıkan pencereden Ön Belleği Temizle bölümüne dokunup Verileri Sil veya Temizle butonuna dokunun.

Uygulamalar bölümünü kapatıp Google Play Store programını açmayı deneyin. Bu işlem işe yaramazsa Google Play Hizmetleri için aynı işlemi yaparak Play Store’a bağlı olan uygulamadaki verileri silme işlemi programın açılmasına yardımcı olacaktır.

İndirme Yöneticisi Çare Olabilir

Mobil cihazınızdaki indirme yöneticisi devre dışı yani aktif değil ise uygulama indirme işleminiz gerçekleşmeyecektir. Ayarlar> Uygulamalar bölümüne gidip İndirme Yöneticisini bulun ve eğer devre dışı ise programı aktif hale getirin.

Güncellemeleri Kontrol Edin

Telefonunuzda hafızasında bulunması gerekenden fazla uygulama varsa, Google Play Store otomatik güncelleme yaptığı sırada uygulamaların fazla olmasından dolayı Google Play Store programı daha yavaş çalışabilir.

Bu sorunu çözmek için cihazınızda bulunan gereksiz uygulamaları silin ve Google Play Store üzerinden otomatik güncellemeler kısmını devre dışı bırakıp Ayarlar bölümüne gidin bu bölümde yer alan “otomatik güncelle” kısmını “Uygulamaları otomatik güncelleme” şeklinde değiştirin.

Yaptığınız tüm bu işlemler işe yaramaz ise başvurabileceğiniz son yol mobil cihazınızdaki önemli kısımların yedeklerini alıp cihazı Ayarlar> Sıfırla bölümünden fabrika ayarlarına geri döndürüp telefonunuzu ilk aldığınız zamandaki gibi sıfır hale getirmeniz olacaktır.

Yorum Yap!