Gelecek Kazayı Belayı Önleyen Dua

İnsanoğlu karşılaştıkları olayların bir kısmına mani olamamaktadır. Her ne kadar tedbirli olunmuş olsa da kişilerin başına umulmadık kazalar gelebilmektedir.

İnsanoğlunun müdahale edemediği bir takım gizemler vardır. Başınıza gelebilecek bir kazayı dua ederek önleyebileceğinizi hiç düşündünüz mü?

Kaza ve beladan korunmak için dua etmeyi alışkanlık haline getirmek gerekmektedir. Hayatınızda olumsuz giden durumlar nedeni ile bazen dikkatiniz dağılabilir, yapmayacağınız hataları dahi yapabilirsiniz.

Kimi zaman dikkatsiz olduğunuz bu durumlarda başınıza ufak kazaların gelme riski de yüksektir.

Kaza ve belalardan korunmak için yüce yaratana sığınmak ve ona dua etmek gerekmektedir. Kaza ve bela için okunacak bir takım özel dualar bulunmaktadır.

Başınıza nerede ne geleceğinizi önceden kestiremediğiniz durumlar vardır. Hiç olmaz dediğiniz bir kaza dahi sizi bulabilir ve size ciddi zararlar verebilir.

Kazadan Korunmak İçin Hangi Dua Okunmalıdır?

Kaza ve beladan korunmak için besmele çekmeyi göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Besleme pek çok kapının açılmasına vesile olur.

Dolayısıyla besmelesiz bir işe başlamamalı ve besmelesiz bir iş de bitirmemelisiniz. Yapılacak he işin hayırla sonlanması için dua etmek de gelecek kaza ve belanın önlenmesinde etkilidir.

Kaza ve beladan korunmak isteyen kişiler Ayetel Kürsi’nn güçlü tesirinden de faydalanmalıdır. Ayetel Kürsi oldukça etkili özel dualar arasında yer almaktadır.

Kuşkusuz her duanın ayrı ve özel bir yeri vardır. Fakat kaza ve belanın size uğramaması için kaza ve beladan koruyacak özel duaların okunmasına daha fazla özen gösterilmelidir.

Gelecek Kazayı Belayı Önleyen Dua

Sabah akşam 3 kere okuyunuz:

Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim

Yorum Yap!