Geçim Sıkıntısı İçin Dualar

Günümüz şartlarında özellikle çok kalabalık ailelerin rızık ve geçim sıkıntısı çektiği bir dönemdeyiz. Özellikle yaşam şartlarının ağırlığından bunalan ve nafakasını helal yoldan temin etmek isteyen kişilerin bu gibİ zor anlarında her türlü istekleri için samimi bir dil ile Allah ( c.c) dua ederek rızık talep etmelidir.

Kişi her türlü zorluk için önce fiili olarak üstüne düşen vazifeyi yerine getirmelidir. Çalışmadan ve yorulmadan geçim temin etmek dinimizce de mümkün olmayan bir durumdur.

Kişi önce çalışıp ve elinden geleni yapıp hala geçimini temin etmekte zorlanıyor ise aşağıdaki şu duaları ederek samimi ve günahsız bir dil ile mutlak kudret sahibi Allahuteala’dan rızık talep etmelidir.

Geçim sıkıntısı ve yaşayan kişiler için tavsiye edilen dualar nelerdir?

Allah (c.c.)’nün sıfatlarından olan Ya Rezzak ismi celili ile sürekli tespih çekerek dua edilmelidir. İhlas ile okunduğu takdirde bu ismi celilin yüzü suyu hürmetine rızık kapınız açılacaktır.

“La İlahe İllallahül Melikül Hakkul Mübin.” tespihini her gün 100 kere tekrar eden kişinin tüm işlerinin kolaylaşarak rızık kapısının açılacağı rivayet edilmektedir.

Allah (c.c) dua ederken haram lokma talep edilmeli ve bunu tekrar ederek duada bulunulmalıdır.

Alahüteala kullarının asla mağdur olmasını istemez, bunu istemeyeceği gibi kullarının sabır ve çalışarak helal lokma kazanmasının istemektedir. İhlas ve gayret ile çalışıldığı takdirde Allah (c.c) hayırlarının ve bereketinin kapılarını açacaktır.

Geçim Sıkıntısı İçin okunması gereken Dualar

  1. dua: Her gün 100 kere okunmalıdır:

“La ilahe İllahü’l-Hakimü’l-Kerim.la ilahe İllahü’l-Aliyyü’l-Azim.Sübhane Rabbi’s-Semavati- seb’i ve Rabbi’l arşi’l-Azim.Ve’l -Hamdülillahi Rabbi’l-Alemin.”

  1. Dua: Günde 100 kere okunmalıdır:

La İlahe İllallahül Melikül Hakkul Mübin.

  1. dua:

Allahümme innî eûzü bike minel-hemmi vel-hazen ve eûzü bike minel-aczi vel-kesel ve eûzü bike minel-cübni vel-buhl ve eûzü bike men galebetid-deyni ve kahrir-ricâl.

 

 

Yorum Yap!