Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Sosyal medyanın neredeyse bütün platformlarına canlı yayın yapma özelliği getirilmiş, Facebook’ta canlı yayın yapma özelliğini uygulamasına entegre ederek bu konuda öncü platformlardan biri olmuştur.

Milyonlarca kullanıcıların canlı yayın özelliğini beğenerek kullanmasının yanı sıra, bu özelliğe dair gelen bildirimlerden rahatsız olan hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi de bulunmaktadır.

Bu bildirimlerden rahatsızlık duyan kullanıcılar, doğal olarak bildirimin gelmemesi adına çözüm yolları aramaya başladı. Aşağıda adım adım izah edeceğimiz yöntemle, Canlı yayın bildiriminin artık gelmemesini sağlayabilirsiniz.

Canlı Yayın Bildirimi Kapatma

Canlı yayın bildirimlerinin gelmesini istemiyorsanız, devam eden yazımızda anlatacağımız yöntemi uygulayarak kolayca problemi çözebilirsiniz.

Öncelikle Facebook ana menüsünde, sağ üst tarafta bulunan bildirimler sekmesini açmalısınız. Açılan pencerenin hemen üst tarafında mavi renkle yazılmış “Ayarlar” sekmesini göreceksiniz.

Ayarlar sekmesine tıklayarak, bildirim ayarları menüsüne girmiş olacaksınız. “Neler hakkında bilgi alacaksınız” başlığının en altında, ‘Canlı Videolar’ linkini göreceksiniz.

‘Canlı Videolar’ linkinin tam karşısında “Açık” olarak belirtilen ayarı göreceksiniz. ‘Açık’ yazılı butonun üzerine tıklayınız, açılan küçük pencerede “tümü kapalı” olan butonu işaretleyiniz ve Facebook ana sayfasına dönüş yapınız.

Böylelikle rahatsızlık duyduğunuz Facebook’ta Canlı Yayın Bildirimleri ile alakalı problemi kolayca çözmüş olacaksınız. “Tümü Kapalı” yerine “Öneriler Kapalı” butonuna tıklasanız dahi, artık size arkadaşlarınızdan biri canlı video başlattığında ‘izlemek ister misiniz’ diye canlı yayın bildirimi gelmeyecektir.

Elbette ki sosyal medya platformu olan Facebook’un amacı, kullanıcılarını rahatsız etmek değil, böyle yeni eklentileri ve özellikleri kendi platformuna dahil ederek, insanlar arasındaki sosyalleşmeyi güçlendirmek ve kullanıcısını arttırmak istemektedir.

Canlı yayın özelliği gibi birçok yeni faaliyetler olmalı ki, teknoloji ve kullanım bakımından daha iyisi, toplum tarafından daha fazla kabul gören uygulamalar hayatımıza girebilsin.

Yorum Yap!