Evlilik Duaları

Dinimizde evlenme çağına gelen kız veya erkeğin evlenmesi uygun görülmüş ayetler ve hadislerle insanlığa evlilik hakkında bilgiler verilmiş ve tavsiyelerde bulunulmuştur. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) hadisi şeriflerinde evlilik ile ilgili her zaman güzel tavsiyelerde bulunmuştur.

Efendimiz evliliklerin nasıl gerçekleşmesi gerektiğinden, eşlerin birbirine nasıl davranması gerektiğine kadar her konuda ümmete ışık tutmuştur. Allah’ın emri olan evlilik müessesesi nesillerin sağlıklı olarak devam etmesi açısından oldukça önemlidir.

Evlilik ile ilgili Dualar

Evlenmek isteyen kişi öncelikle Allah’a, her daim hayırlı bir evlilik için dua etmelidir. Bol bol Salâvat-ı Şerif okunmalı evlilik ile ilgili dualar tekrarlanarak okunmalıdır. Kişi evleneceği insanla ilgili İstihare’ye yatabilir.

Öncelikle kişi Allah’a sığınmalı ve günahlarından tevbe etmelidir. Bütün kötülüklerden Allah’a sığınmalı hayırlı bir evlilik yapmak için dua etmelidir.

İstihare Nasıl Yapılır

Öncelikle Günahlarından tövbe eden kişi, gece gusül abdesti aldıktan sonra, İki rekatlık nafile namazı kılar, birinci rekatta Sübhaneke, Fatiha ve Kafirun sureleri sırayla okunduktan sonra, ikinci rekatta sırasıyla Fatiha ve İhlas sureleri okunur.

Namazı kıldıktan sonra istihare duasını okuyan kişi niyet eder ve hiç konuşmadan, kıbleye dönerek uykuya yatar. 7 gece boyunca istihareye devam edilmelidir gusül abdestini sadece ilk gece istihareye yatarken almak yeterli olup daha sonraki gecelerde normal abdest ile nafile namazları kılınabilir.

Kişi Daha Sonra Allah’a sığınmalı ve her zaman hayırlısını dilemelidir.

EVLİLİK DUALARI:

Allahümme salli ala seyyidina Muhammed inil fatihil ebvab” ( PERŞEMBE VE PAZARTESİ GÜNLERİ 1001 KERE OKUMALISINIZ.

Kezalike zevvecnahüm bihurin ıyn” ( Her gün bin kere okunmalıdır)

Yorum Yap!