Ev düzenlemek için pratik bilgiler

Kendinizce küçük krokiler hazırlayabilirsiniz. Evinizi bölümlere ayırarak metre ile ölçüm yapınız. Satın alacağınız halı, masa, koltuk, perde, sehpa ve beyaz eşya gibi ürünlerin boyutlarının ne olması gerektiğini belirleyiniz. Kapı ve koridorun ölçüsünü almak, mobilyaların geçebilmesi açısından son derece önemlidir. Eğer zamanınız varsa, Her birinin ölçüsünü almanızı tavsiye ederiz. Böylelikle işiniz kolaylaşacaktır.

ev-duzelneme-1

Ev eşyası satın almadan önce evi belirlemek çok önemlidir. Kiralık evde oturacak olanlar kesinlikle evi bir an önce tutmalı ve ön ödeme yapmalıdır. Bütçenizi belirledikten sonra ihtiyacınız olan eşyaların ve ürünlerin listesini yapınız. Eşyaların karşılarına tahmini fiyatları yazın. Bütçeniz için uygun yada uygun olmayanları daha sonra eleyebilirsiniz.

ev-duzeni-2

Evinize yakışacak ve onu farklı gösterecek dekorasyon resimlerini incelemek size fikir verecektir. Google görsellerde bir çok ev dekorasyon resimleri ve renk uyumu örnekleri var. İncelemenizi tavsiye ederiz. Renk seçiminde ise, odanız dar ve aynı zamanda karanlıksa, geniş ve aydınlık görünmesi için açık renkleri tercih ediniz. Eğer tam tersiyse, yani geniş ve bol ışık alan odalarınız varsa, canlı renk tonlarını ve mobilyaları tercih ediniz.

ev-duzeni-3

Sırf ucuz olduğundan dolayı gösterişli mobilyalardan uzak durunuz. Kaliteye önem veriniz. Döşeme kalitesi bir koltuk ve kanepe için olmazsa olmaz kriterlerin başında gelmektedir. Bunun haricinde kolay temizlenebilir olması, silinebilir özellikli olması ve dayanıklı kumaşlardan üretilmiş olması çok önemlidir. Çok sert yada aşırı yumuşak olan ürünlerden kaçınmanız yararınıza olacaktır. Kaliteyi belirledikten sonra deri, keten yada kadife olması tamamen sizin zevkinize kalmış

ev-duzeni-4

Odalarınıza uygun mobilyalar tercih ediniz. Bir sürü küçük mobilya satın almaktansa, büyük ebatlı az sayıda mobilya seçmek çok daha iyidir. Örneğin büyük bir kanepe ve büyük bir sehpa ve sandalye gibi.. Mobilyaların yerden yüksek olması, koltuk altlarını kolayca temizlemenize olanak sağlar

ev-duzeni-5

 

 

Yorum Yap!