Erken Kalkmak İçin Okunacak Dua

Erken kalkmak eskilerden beri önem taşımaktadır. Erken kalkmak ile ilgili bir çok atasözü de bulunur. Genellikle erken kalan kişilerin hayatta daha başarılı olacağı daha fazla işi halledeceği ve zamanı ertelemeyeceği bilinmektedir.

Erken kalkmanız kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Gün içerisinde geç kalkmak gün boyu kendinizi uyuşuk hissetmenize neden olacaktır.

Erken kalkmak için okunabilecek özel duaları deneyerek sizlerde kendinizi çok daha huzurlu bir şekilde uyanmış hissedebilirsiniz.

Erken Kalkmak İçin Dua Nasıl Okunmalıdır?

Erken kalkıp işlerini yoluna koymak isteyen kişi öncelikle erken kalkmayı alışkanlık haline getirmelidir. Fakat kimi zaman her ne kadar çaba gösterseniz de üzerinizde bir ağırlık olduğundan dolayı kalkamazsınız.

Gözlerinizi açmış olsanız dahi yatakta uzun süre vakit geçirebilirsiniz. Hiç kuşkusuz bu ağırlık şeytanın vesveseleri sonucu oluşmaktadır.

Namaz kılmaya yen başlayan birçok kişi de sabah namazına uyanmakta zorluk çekmektedir. Bu hiç kuşkusuz şeytanın hoşuna gitmediğinden dolayı size çok kolay vesvese vermesi anlamına da gelmektedir.

Bu nedenle sabah namazına kalkmakta güçlük çeken kişiler gece yatmadan önce bir takım özel duaları ederek uyumaya gayret etmelidir.

Sabah erken saatlerde kalkmak için gece yatmadan önce ellerinizi Mevla’ya açarak ondan sabah gözünüzü açmasını ve hayırlar ile karşılaştırmasını dilemelisiniz.

Gece uyurken edilen dualar elbette sabahın çok daha hayırlı olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle gece uyuduğunuzda ve sabah uyandığınız da Allah’a her daim şükretmelisiniz.

ERKEN KALKMAK VE BELİ BİR SATTE UYANMAK İÇİN OKUNACAK DUA:

Lâ te’huzühû sinetün velâ nevmün. Allâ-hümme sehhir aynî ve nevvir kalbî ve’dfa‘ ‘annî kesraten nevmi ve ğılzate’l gafleti.

 

Yorum Yap!