Erkek Çocuk Olması İçin Dua

Erkek çocuk olması için yapılan dua kişilerin soylarını devam ettirme isteğinden dolayı yapılıyor. Herkesin kendi soy isminin devam etmesi ve gelecekte kendilerine yarenlik edecek bir erin olmasını ister ve böylece kendilerinin korunacağına inanırlar.

Beklenti sağlıklı bir evlattan yana olsa da erkek evladın başka olduğuna inanan insanlar bir tane de olsa erkek çocuklarının olmasını isterler.

Özellikle arka arkaya kız çocuğu olan kişilerin bu duayı etme oranı daha fazladır. Her ikisinin de can olduğu unutulmaksızın yapılan dualar elbette bir gün gerçekleşecek ve Allah isteyen kişiye duasını gösterecektir.

Peki, Ama Dua Ne Şekilde Yapılmalı?

Özellikle ilişkiye girmeden önce besmele ile başlanması ve dua edilmesi Allah’ın izniyle kişilere erkek evladı nasip edecektir.

Erkek çocuk olması için yapılacak dualar hadislere ve ayetlere dayandırılarak ve peygamber efendimizi(sav) şefaatçi kılındığında daha da tesirli olacaktır.

Allah’ın ol demesiyle tüm alem yaratılmışsa bu konuda da yapılacak dua içtenlikle yapılırsa Allah’ın izniyle kabul olur.

Erkek Evlat İçin Yapılan Dualar Hangi Zamanda Kabul Edilir?

Duaların kabul olacağı vakitler arasında yani cuma günleri, seher vakitlerinde, namazların arkasından, ezan okunurken, içinizin yandığı ve kalbinizin inceldiği vakitlerde de yapacak olduğunuz dualarınız kabul olacaktır.

Dilek Tutularak Erkek Çocuk Olur Mu?

Dilek tutmak, kumaş parçaları bağlamak tamamen safsatadan ibarettir. Sahabeler ayakkabı bağcıkları bile kaybolsa Allah’tan istediklerini anlatırken başka kişilere bel bağlamadan, kumaş parçası bağlanan ağaçlara itimat etmeden sadece Allah’tan istenmelidir.

ERKEK ÇOCUK OLMASI İÇİN OKUNACAK DUA:

Bismillâhil ahadis samed ellezî lem yelid ve lem yûled, Allahümme inni semmeytü ma fi hazilbatne muhammeden bi ismi muhammed sallallahü aleyhi ve sellem

ANLAMI: Yâ Rabbi, bu karında olan çocuğun ismini, Muhammed aleyhisselâmın isminin hürmetine, Muhammed koydum) derse, bu çocuk erkek olur.”

Yorum Yap!