Efendimizi Rüyada Görmek İçin Ne Yapmalıyız?

Peygamber Efendimizi rüyada görmeyi herkes çok ister ancak çok az insan bu mutluluğa erişir. Onu rüyada görmek için ona çok salavat getirmek ve onu sıkça anmak gerekir. Onu gerçek haliyle görebilmek için yaşam tarzınızı da düzgün bir hale koymanız gerekmektedir.

Günahlardan arınmış olmak ve helal rızık yemek gereklidir. Onun sevdiği Müslüman olan insan bolca salavat getirerek ve ihlaslı bir şekilde yaşayarak rüyasına davet etmiş olur.

Rüyanızda Peygamber Efendimizi gördüğünüzde gerçekten onu görmüş olursunuz çünkü şeytan onu taklit edemez ve onun kılığına bürünemez.

Onu rüyada görebilmek için son derece iyi bir itikada sahip olunması gerek ve ibadetlerin eksik yapılması gerekmektedir.

Peygamberimizi Görmek İçin Neler Yapılır?

Cuma günü abdest alınarak iki rekat namaz kılınır. Her rekâtta bir Fatiha suresi, bir Ayetü’l Kürsi ve on kere de İhlas suresi okunur. Sonra selam verilir ve selam verildikten sonra selavat getirmeye başlanır.

Ancak günlük ibadeti tam anlamıyla yapmak ve yürekten istemek çok önemlidir. Gün içerisinde günaha batıp akşam namaza durmak inanç anlamında samimi olmayacağı için dini vecibelerin gerektiği şekillerde yerine getirilmesi son derece önemlidir.

Peygamber Efendimizi rüyasında görmek isteyen insanın abdestli bir şekilde yatağa girmesinde fayda var. Zira abdest ile uyuyan insanı da melekler korur.

Her selavat söylediğinizde Peygamber Efendimize bir adım daha yaklaşmış olacak ve kendinizi ona daha yakın hissetmiş olacaksınız.

Yorum Yap!