Düşmana Galip Gelmek İçin Dua

Geçmişte olduğu gibi insanlar ve ülkemiz zaman zaman savaş tehdidi ile karşı karşıla geliyor. Bundan dolayı vatanımızın, milletimizin bölünmez bütünlüğü için savaşa girmemiz durumunda yalnızca muzaffer olmamız için bol bol dua etmemiz gerekir.

Özellikle elleri silah tutan bütün askerlerimizin ve polislerimizin muzaffer olması için elimizden geldiğince Allah’tan yardım istemeliyiz. Bu yardım talebini yaparken bazı hususlara dikkat etmeliyiz.

Duanın Önemi Nedir?

Özellikle insanın kalbinden gelen duygular ile Allah’la bağ kurmasının ardından yapılan bütün dualar kabul edilir. Bununla birlikte özellikle her namaz sonrasında düşmanı yenmemiz ve zafer kazanmamız için elimizden geldiğince Kuran-ı Kerim’de yer alan ayetlerden okunması gerekir. Bu ayetlerin başında ise Fetih Suresi Geliyor.

İnsanlar düşmanı yenebilmemiz için öncelikle kudret sahibi olan Allah’tan yardım istemeliyiz.

Düşmanı Yenmek İçin Nasıl Dua Edilmelidir?

Öncelikle ülkemizin girmiş olduğu bu düşmanla olan savaşında muzaffer olması için başta Fetih suresi olmak üzere çeşitli ayetleri duamıza katarak tek hedefin zafer ve galibiyet olarak duaların edilmesinin önemi büyüktür.

Bu mevcut durumun meydana gelmesi için tüm askerlerimize ve polisimize Allah’ın yardım etmesi ve onları muzaffer kılınması için elden gelen tüm duaların katılması gerekir.

Ordunun muzaffer kılınması için bol bol Fetih suresinin baştan aşağıya okunması ve bunu her namaz sonrasında tespih duasından sonra kalpten gelen büyük bir samimiyetle yapılması gerekir. Samimiyetle yapılan her dua Allah katında kabul edilir.

DÜŞMANA GALİP GELMEK İÇİN BU DUAYI GÜNDE 19 KERE OKUYUN

“Bismillahirrahmanirrahim.Ferdün hayyün kayyûmün hakemin adlün kuddûsün.İnna fetahnâ leke fethan mübiynâ.”

Yorum Yap!