Duhan Suresi Ve Fazileti

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in her bir ayeti, her bir suresi bir mucize niteliğindedir. Yüce kitabımız tüm insanlığı ve tüm evreni kucaklayan bir kılavuzdur ve içerisinde faziletleri saymakla bitmeyecek kadar çok sureler bulunmaktadır.

Bu surelerin en önemlilerinden bir tanesi de Duhan suresidir. Bu mucize sure 59 ayetten meydana gelmektedir.

Duhan Suresini Neden Okunmalıyız

Duhan suresinde kutsal kitabımıza, Allaha ve peygamberimize inanmanın öneminden söz edilmekte ve inanmayan kişilerin ise dünyada yaşadıkları hayat boyunca çekecekleri sıkıntılardan ve sonrasında ahiret hayatında göç ettiklerinde ise çekecekleri azaptan bahsedilmektedir.

Ayrıca bu mucize surede iman edip kötülerin şerrinden Allah’a sığınan herkesin sonsuz saadet ve ebedi mutluluğa kavuşacakları anlatılmaktadır.

Bu yüzden Duhan suresini sürekli okumanın dünya ve ahiret hayatımızda saadete kavuşmak için önemi oldukça büyüktür.

Duhan Suresi Kaç Kere Okunmalı

Kuran-ı Kerim’de bulunan sureleri ve ayetleri aslında her gün içimizden geldiği kadar ve dilediğimizce okuyabiliriz. Dua etmek isteyen herkes istedikleri her zaman Cenabı Hak’dan niyazda bulunabilir ve dua edebilirler.

Fakat duaların kabul olması için bazı zaman dilimleri vardır ki o saatlerde dua etmenin önemi din alimleri tarafından da vurgulanmaktadır.

Her gün Duhan suresini namaz vakitlerinden sonra 3 kere okuyan herkesin isteklerine ve dileklerine kısa zaman içerisinde kavuşacağı hadisi şeriflerde de yazmaktadır.

Ayrıca gece yatmadan önce namaz kılıp Duhan suresini okuyanların bütün günahlarının af olacağı da bildirilmiştir.

Yorum Yap!