Doğumun Rahat Ve Kolay Olması İçin Dua

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan beri duaya başlamanız gerekir. Her gün Kur-an’ı Kerim okuyup hem çocuğunuzun dinlemesine vesile olup hem de kendinize duada bulunursunuz.

Müminin Mümine ettiği dua en temiz dua sayılır ve Allah’ın izniyle mutlaka kabul olur. Hadis-i Şerifine istinaden yakınlarınızdan mümin kardeşlerinizden sizin için dua etmesini isteyin.

Doğumun Rahat Ve Kolay Olması İçin Ne Dua Okumalıyız?

Doğuma bir kaç ay kala 7 tane pirinç ayırıp her birini birilerine de dağıtabiliriz hepsini kendimiz de okuyabiliriz. Her birini başkasının okuması daha efdaldir.

Pirinçlerin birini alıp evvela Yasin Sureyi Şerifini daha sonra da Taha Suresini okumamız gerekiyor. Her pirince aynı şekilde Surelerimizi okuyup doğum zamanına kadar elimizin altında doğuma giderken hemen bulabileceğimiz yerde bulundurmalıyız.

Doğuma giderken pirinçlerin hepsini hap gibi yutarsak Allah’ın izniyle hem anne hem de bebek hayırlısıyla kurtulur. Birde yakınlarımıza Abese Suresi’nin 20. Ayet’i Kerimesini sancı başladığı andan doğum bitene kadar sürekli okumalarını söyleyebiliriz.

RAHAT DOĞUM YAPABİLMEK İÇİN OKUNACAK KISA VE ETKİLİ DUA:

1 – Rabbiyesir vela tuassır Rabbi temim Bil hayr. Rabbim! kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır. 

2 – Lailahe illa ente subhaneke inni kuntuminezzalimin.

Doğum anında dua okumanın faydaları nelerdir

Dua ile yer gök ayakta durur. Rabbim dua ile olmazları oldurur. Her şey Rabbimizin kudret elindedir. Doğum anında dua edenin doğumu kolay olur.

Allah’ın izniyle ağrısız sızısız doğumu olur. Bebeği sıhhatli ve şirin olur. Allah muhafaza ecelleri gelmiş ise şehit olarak Allah’ü Teâlâ’nın huzuruna çıkarlar. Daha bizim bilmediğimiz nice hikmeti ve bereketi vardır.

Yorum Yap!