Dilekler İçin Dualar

Dua, insanlar ile Allah arasında bir iletişim aracıdır. Bu nedenle insanlar birşey istediklerinde sadece Allah’tan istemeleri gerekir. Bu konuda bugün pek çok kişinin büyük yanlış yaptığı görülüyor.

İnsanlar, dileklerini türbelerden veya farklı kişilerden talep edebiliyorlar. Bunun sadece bir tür batıl inanç olduğunun bilinmesi gerekiyor. Bu konuda insanların istediklerinin kabul olması için pek çok dua bulunur.

İnsanların dilek dualarını içten bir duygu ile Allah’tan istemeleri en doğru yöntemdir. Fakat burada önemli olan husus, dualarım neden kabul olmuyor? sorusunun sorgulanmaması gerekir.

Eğer herhangi bir dua kabul olmazsa da onda bir hayır var denilmesi gerekir. Aynı zamanda bir dilek için yapılan dua sonrası adakta bulunulması da duanın kabul edilmesinde önemli bir etken olarak ortaya çıkar.

Hacet Duasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hacet duasının kabul edilmesi için bazı hususlar bulunur. Bu nedenle bu duayı yapan kişilerin dua ile ilgili hususlara dikkat etmeleri gerekiyor.

Öncelikle kişinin bir kez değil, sürekli hacet duasını etmesi gerekiyor. Dua eden kişinin aynı zamanda bol bol zikir etmesi de duanın kabul olması açısından önemli derecede etki oluşturuyor.

En önemli hususlardan birisi de başkasından kişiye yönelik yapılacak hacet duası da duaların kabul olmasını hızlandıran bir husus olarak ortaya çıkıyor.

Peygamberimizin hadislerinde de insanların birbirlerine hacet duası etmesi gerektiği konusu da yer alıyor. Bu nedenle hacet duasında karşılıklı duanın ne derece önemli olduğu da görülüyor.

DİLEKLER İÇİN  DUALAR:

 –  Estagfirullah min külli mâ kerihallah, Estagfirullahel’azîm ellezî lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyûme ve etûbü ileyh

 – 70 kere, “Yâ Allah, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Kavî, Yâ Kâdir”

TÜRKÇE DİLEK DUASI

” Ey yüce Allah’ım Sen duaları kabul edensin. Peygamber efendimizi de araya koyarak sana yalvarıyorum dualarımı kabul et! Şüphesiz sen duaları kabul eden ve gerçekleştirensin. Ya rabbi efendimizin hürmetine sen dualarımı ve dileklerimi kabul et AMİN!

Yorum Yap!