Çocuklar İçin Dualar

Çocuklarımız hepimiz için en değerli varlıklarımızdır, onların sağlığı, mutluluğu ve huzurlu olması bir anne baba için en büyük mutluluktur. Anne baba için çocuklarını tüm kötülüklerden korumak, sağlıklarını korumaktan ve onları sürekli koruyup kollamaktan daha önemli bir şey yoktur. Kendi canından bile daha değerlidir çocukları.

Çocuklarımız İçin Dua Edelim

Her ne kadar çocuklar bizim çocuklarımız olsalar da onlar bizlere Allah’ın birer emanetleridir. Biz ne kadar onları korumaya çalışsak da koruyamayız.

Çünkü her şeyin sahibi Allah’tır ve “O” ne derse o olur. Çocuklarımızın başına bir şey gelmesinden korkuyorsak ve onların güvende olmalarını istiyorsak onları Allah’a emanet etmeliyiz.

Allah’a dua edip, dualarımızda çocuklarımızı korumasını ve kollamasını istemeliyiz. Şüphesiz ki her şeyi gören “O”‘dur, her şeyden haberi olan “O”‘dur. Bizim yaşayacağımız ve karşılaşacağımız her olayı önceden bilir. Bizler çocuklarımızın güvende olması için onları Allah’ın korumasına bırakmalıyız.

Allah’ın Koruduğunu Kimse Koruyamaz

Allah her şeye kadirdir, bizlerin yaşayacağı ve yaşamayacağı her durumu denkler ve yaşatır ya da yaşatmaz. Bizler için çocuklarımız çok değerlidir, onları korumaya çalışırız ama başına gelecek hiçbir şeye engel olamayız. Yaşayacaklarını bilsek bile Allah istemezse biz engel olamayız.

Allah ne derse o olur. Bu yüzden Allah’a el açıp dua edelim çocuklarımızı tüm kötülüklerden, kötü insanlardan, acıdan, kederden, hastalıktan, kazalardan, belalardan korusun. Çocuklarımızı Allah’a emanet edelim ve dualarımızla Allah’tan çocuklarımızın iyiliğini isteyelim.

Çocuklar İçin güzel Dualar

DUA 1

Elhamdülillah elhamdülillah  Bu nimeti veren ALLAH

 Peygamberimiz Resulullah  Her yemekte derim BİSMİLLAH

 Artsın eksilmesin  Taşsın dökülmesin  Hep afiyetle yensin  Geçmişlerin ruhu için  Sağlara selamet için  Bir de ALLAH rızası için  El-Fatiha

DUA 2

‘Yattım sağıma, döndüm soluma

Melekler şahit olsun dinime imanıma’

DUA 3

Ey çocukları çok seven Allahım!

Bizi her türlü kötülüklerden koru.

Bizleri atalarımız gibi cesur eyle.

Bizleri korkusuz eyle.

Bizleri kahraman eyle.

Vatanımızı düşmanlardan koru.

Bize sonsuz nimetler verdin.

Sana sonsuz teşekkürler olsun Allah’ım.

Sana sonsuz şükürler olsun Allah’ım.

DUA 4

Senin merhametin sonsuz.

Senin sevgin sonsuz.

Senin ilmin sınırsız.

Seni çok sevelim Allah’ım.

Senin sevdiklerini biz de se­velim.

Senin sevmediklerini biz de se­vmeyelim.

DUA 5

Ey çocukları çok seven Allahım!

Biz Seni görmesekte, Sen bizi görürsün.

Her işimizi bilirsin.

Sen çocukların duasını kabul edersin.

Dualarımızı güzel eyle Allah’ım.

Dualarımızı kabul eyle Allah’ım. AMİN.

Yorum Yap!