Çocuk Olması İçin Dualar

Bir ailenin yapı taşlarından biridir çocuklar. Her çift mutlu bir yuva kurduktan sonra çocuk ister. Çocuğu olmayanlar kapı kapı gezip çare bulmazlar. Allah bu zor zamanlarında da kullarını çaresiz bırakmamış inanan ve ibadet eden kullarına çareler vermiştir.

Gerçekten inandığınız ve Allaha şükrettiğiniz yakardığınızda çocuk sahibi olabileceğiniz birçok hadis ve hikâyede anlatılmaktadır.

Her sıkıntının çaresi vardır inanalar için. Çocuk sahibi olamayanlar içinde Allah birçok yol açmış nasiplerine inananlara ve Allahın yolundan ayrılmayanlara kapılarını açmıştır.

Bebeği Olmayana Dualar

Hikâyeler de çocuğu olmayan bir kadının yedi gün oruç tuttuğu ve iftar vakitlerinde okuduğu dua ile çocuk sahibi olduğu anlatılır.

Dua okurken her yolu denemek lazım sadece ben dua okuyorum çocuğum olsun demek doğru bir yol değildir. Çare ararken bir yandan tüm kalbinin kapılarını Allah’a açmak gerekiyor.

Çocuk için dua etmeden önce her şeyin hayırlısının istenmesi nasipse olsun diye düşünülmesi çok önemlidir. Her yolu deniyorsanız ve olmuyorsa tüm kalbinizle Allah’ın yazdığı kadere inanıyorsanız çocuk olması için dua okursanız çocuklarınız olacaktır.

Sadece çocuk için değil cinsiyeti için bile birçok dua vardır. Önemli olan tek şey her konuda olduğu gibi inanmak ve düzenli olarak ibadet etmektir.

Çocuk sahibi olmak için dualar olduğu gibi kalbinizi vererek Allah’ın yazdığı kadere ve büyüklüğüne olan inancınızla içinizden gelenleri söylediğinizde de muradınıza ereceksinizdir.

Çocuk Olması İçin okunacak Dualar

  1. dua

Münasebetten önce ilk olarak ihlas okunur ve ardından  şu dua okunur:

Allahümmec alnî min ledünke zürriyyeten tayyi-beten mutîaten

  1. dua

1000 kere okumalısınız:

HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü

  1. dua

300 kere okunmalı

Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî

Yorum Yap!