Bulunduğu Yerden Kurtulma Duası

Dinimizin bize sunmuş olduğu ve peygamberlerin bildirmiş oldukları, zor zamanlarda yardım almayı sağlayacak olan çok sayıda dua vardır. Gören ve anlayan bir Müslüman için bu dualar eşsiz birer hazinedir. Yaşanılan duruma göre okunabilecek dualar ve usulleri vardır. Güvenilir kaynaklardan yararlanılarak bu dualar öğrenilmeli ve okunmalıdır.

Bulunduğu Yerden Kurtulma Duası Nasıl Tesir Eder?

İstenmeyen bir yerde mecburiyetle bulunan veya zorla tutulan kişinin okuyabileceği dualar vardır. Allah’ın görevlendirdiği birçok peygamber çeşitli esaretler ve zorluklar yaşamıştır.

Bu anlarda ettikleri dualar ile Allah’a sığınmış ve bulundukları durumdan kurtulabilmişlerdir. Bulunduğu yerden kurtulma duaları da bu dualardandır.

Hiçbir kurtuluş yolu olmayan ve çaresiz hissedilen, bulunulan yerden kurtulmak istenilen durumlarda, temiz bir kalple bu dualar okunmalıdır.

Yürekten bir şekilde okunduğu zaman bu dualar, en ümitsiz anlarda ve durumlarda dahi kurtuluşu Allah’ın izni ile getirecektir. Çok sayıda yaşanmış tecrübe vardır.

Bulunduğu Yerden Kurtulma Duası Ne Şekilde Okunmalıdır?

İstemediği yerde mecburiyetten ötürü veya zorla bulunan kişiler, içindeki bulundukları durumdan yalnız Allah’a sığınmalıdır.

Bu noktada tam teslimiyet çok önemlidir. Durum ne kadar çaresiz olursa olsun, Allah için çareler sonsuzdur ve dilediği kuluna o çareleri verir.

Bu düşünceyle, kalpten edilen bulunduğu yerden kurtulma duası muhakkak tesir edecektir. İmkan varsa abdest alınmalıdır.

En az 2 rekat namaz kılınmalıdır. İmkan olmaması veya imkan verilememesi halinde abdestsiz de okunabilir.

Çarenin Allah’tan olduğunu bilerek ve inanarak, sabah akşam her fırsatta, güç yettiğince bu dualara devam etmek çok hayırlı olacaktır. Kısa sürede yardım Allah’tan gelecek ve kurtuluş için bir kapı açılacaktır.

BULUNDUĞUNUZ YERDEN KURTULMAK İÇİN AŞAĞIDA YER ALAN DUAYI OKUYABİLİRSİNİZ
مَاشَاءَاللهُ لاَقُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ الْعَلِيِّ الْعَظِيمِ حَسْبُنَااللهُ وَ نِعْمَ الْوَكِيلُ

Okunuşu: [Bismillâhirrahmânirrahîm.] Mâşâ-Allâh. Lâ guvvete illâ billâhi’l-Aliyyi’l-Azîm. Hasbün-Allâh-ü ve niğmel-Vekîl.

Yorum Yap!