Borçlardan Kurtulmak İçin Dua

Günümüzde birçok insan çeşitli ödemeler yapmak için çalışmakta ve bu çalışmaları neticesinde zaman zamanda olsa yakın çevresinden veya akrabalarından borç aldığı biliniyor.

Alınan bu borçların zamanında ödenmemesi ve ekonomik olarak işlerin yolunda gitmediği zaman insanlar borç içerisine girer.

Bu gibi durumlarda yapılması gereken dua okumak ve elden geleni yapmaya devam etmektir. Dua bir müminin en büyük silahı olarak bilinir.

Bu açıdan bakılarak her zaman dualara sığınmak çok daha güzel işlere kapı açabilir. Bu sayede insanlar kısa süre içerisinde dua okuyarak borçlarından kurtulabilir.

Borç Dualarının Faydaları Nelerdir?

İnsanların birçoğu illerin açılması, iş bulması veya esnaf olması durumunda müşterilerinin artması için duaların okunması gerekir. Bu duaların okunması ile birlikte insanın içine bir ferahlık ve işlerinde bir artış meydana gelir.

Duaların Anlamı ve Faydası

Birçok insan mevcut durumundan ve borçlarından dolayı sıkılabiliyor. Fakat bu dünyanın bir sınav dünyası olduğu asla unutulmamalıdır.

Bunun yanında her türlü sorunda ve sıkıntıda dua etmeye devam edilmelidir. Sorunların aşılması ve sıkıntılardan kurtulmak için bu tür dualara sık sık başvurulması önerilir.

Duaların Okunma Zamanı

Genellikle birçok insan dar zamana girdiğinde dua okuduğu bilinir. Fakat özellikle bu tür dualar hayatın her zamanında okunması gerekir.

Özellikle sabahları sabah namazının ardından güne başlamadan önce borçlardan kurtulmak için dua okunması gerekir. Bu duanın ardından rızık aramak için iş hayatına giriş yapılması gerekir.

BORÇLARDAN KURTULMAK İÇİN ETKİLİ DUA:

Okunuşu :” Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allahümme raddini bi kazaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe ta’cile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu”

Manası :Allah’ım, Senin ismine, malımı, dinimi, ve neslimi emanet ediyorum. Allahım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana mubarek kıl ki, Senin geri bıraktığını öne almanı, öne aldığını da geri bırakmanı istemiyeyim. Nefsimin isyanını önle teslimini sağla”

Yorum Yap!