Allah’ın Sevgisini Kazanmak İçin Dua

Allah’ın sevgisini kazanmak için Allah’ın olmamızı istediği gibi olmalı, kalplerimizi temiz tutmalı, ibadet etmeli, insanları sevmeliyiz. Allah kullarını bu dünyada yaşamaları için yaratmış ve onlardan kendisine iman etmelerini ve inanmalarını istemiştir.

Neden Allah’ın Sevgisini Kazanmalıyız

Yüce Allah, bu evrenin yaratıcısıdır, her şeyin sahibidir ve her şeyi bilir. Kulları ona ibadet ederek, dualar ederek sevgisini kazanmak isterler. Allah bizlerden iyi insanlar olmamızı ister, kalplerimizi temiz tutmamızı ve kötülüklerden arınmamızı ister.

Kalpleri temizlemek ise Allah’a yakın olmakla başlar, ibadetler ederek Allah’ın bizden istediği davranışlarda bulunarak Allah’ın sevgisini kazanmış oluruz. Allah’ın sevgisini kazanmak ise bizleri manevi olarak rahatlatır, huzur ve güven verir.

Nasıl Dua Etmeliyiz

Yüce Allah’a dua ederken, bizleri kendisine yakınlaştırması için dua etmeliyiz. Kalplerimize Allah sevgisi ve aşkı, ibadet sevgisi vermesi için dua etmeliyiz.

İnsan Allah’a yakın olduğu zaman ki manevi huzuru başka hiçbir şeyde bulamaz. İbadet ederken, secdeye vardığınızda, Kuran-ı Kerim okurken, dualar ederken yaşanan iç huzuru dünyalara bedeldir.

Hu-şu içinde edilen dualarda Allah’a yakın olur ve sevgisini hissedersiniz, Allah kendisine aşk ile edilen duaları, kendisine duyulan sevgiyi görür ve bilir. Sevgiyle edilen dualarda daima hayırlısını verir kullarına.

Ne Zaman Dua Etmeliyiz

Ne zaman ki sıkıldınız, bir çıkış yolu arıyorsunuz Allah’a sığının Allah zor anınızda sizin sevginizi görür ve dualarınızı duyar. Ne zaman ki en mutlu anlarınızı yaşıyorsunuz Allah’a şükretmek için dua edin Allah kendisine şükreden kullarını en çok sever.

Yorum Yap!