Abdulkadir Geylani Hazretlerinden etkili Dualar

Abdülkadir Geylani Hazretleri’nin Faziletli Dualarının Hükmü
Abdülkadir Geylani Hazretleri tasavvuf ehlinden bir imamdır. İslam alimlerinden ve velilerinden biri olan Abdülkadir Geylani Hazretlerinin insanları uyandıran ve kendilerine gelmesine vesile olan sözleri ve duaları vardır.

Abdülkadir Geylani Hazretleri kişinin dünyayı düşünmemesini ve dünyadaki faydasız şeylerden uzak durması gerektiğini sıklıkla ifade etmektedir.

Kişinin her daim şükrederek nimetin esas sahibinin Allah olduğunu dile getirip ve bunu kalp ve dua ile itiraf etmek gerektiğini ifade eden bir alim zattır.

Kalbin sadece dünyadaki geçici arzulara bağlı kalmadan dua ile Allah (c.c)’ye yaklaşması gerekliliğini ifade eder.

Abdülkadir Geylani Hazretlerinin Duaları

Kişinin hem dünyada hem ahirette işlerin hayırlı gitmesi ve felaha erişmek için okunacak dualar şunlardır.

1 Fatiha suresi ve 3 İhlas suresini okuyarak ve Peygamber efendimizin ruhuna hediye edilerek, Estağfurullah ve Elhamdülillah yedi kere okunur. La ilahe illallah yedi kez okunur, Allah lafzı on bir kere çekilir, İhlas suresi de yedi kez okunarak Allah c.c. ‘ye dua edilir. Dünyada ve ahirette iyilik ve güzellik dilenerek bu dua edilir.

Besmele Duası

Abdülkadir Geylani Hazretlerinin Besmele duası birçok kişinin vird edeceği dualar arasındadır. Besmelenin 19 harften oluşması ve bu duada da 19 adet hizb olması cihetiyle altından daha değerli olduğu rivayet edilen bir duadır.

Bu duayı sürekli okuyan kişilerin evliyalardan olacağı ve tüm dualarının kabul olacağı duanın ehemmiyetindendir.

Yorum Yap!